DPŻ wraca do korzeni - żegnamy stowarzyszenie, witamy wolność!

Blog / Aktualności

DPŻ zmienia kurs! Żegnamy stowarzyszenie, ale nie żeglowanie. Po czterech latach walki z biurokratycznymi sztormami, wracamy do korzeni - nieformalnej, ale skutecznej działalności.

Kochani żeglarze i sympatycy DPŻ! Mamy dla Was wiadomość, która może zabrzmi jak sztorm, ale tak naprawdę to tylko zmiana kursu na lepsze wody.

W 2019 roku, pełni zapału i nadziei, założyliśmy stowarzyszenie. Myśleliśmy, że formalna struktura otworzy nam nowe horyzonty. Cóż, okazało się, że zamiast żeglować po otwartych wodach, utknęliśmy w biurokratycznych mieliznach.

Po czterech latach lawirowania między paragrafami, kosztami i ograniczeniami, 2 grudnia 2023 spotkaliśmy się na ostatnim zebraniu stowarzyszenia. Była to stypa iście żeglarska - bez łez, za to z solidną dawką humoru i optymizmu na przyszłość.

Ale hej, to nie koniec DPŻ! To tylko koniec formalnej struktury. Wracamy do korzeni - do nieformalnej, ale za to skutecznej działalności, która napędzała nas od 2016 roku. Nasza przygoda z Zamawalnią będzie teraz oparta na działalności gospodarczej - legalnie i elegancko, jak przystało na prawdziwych wilków morskich.

DPŻ płynie dalej, z wiatrem wolności w żaglach i ośmioletnim doświadczeniem za sterem. Trzymajcie się mocno, bo najlepsze jeszcze przed nami!

Więcej aktualności