7. DPŻ World Tour i… 10. rejs pod banderą DPŻ!

Blog / Aktualności

Siódma edycja sztandarowego mazurskiego touru odbyła się tradycyjnie w aurze wrześniowej. I tym razem, aura ta okazała się być mniej przychylna niż w poprzednich latach. Przygotowani przez złowieszcze prognozy, wyruszyliśmy w sobotę 17 września do Bogaczewa!

Pesymiści powiedzą, że siódemka nie była dla nas szczęśliwa, gdyż udało nam się idealnie zsynchronizować nasz pobyt na Mazurach z pobytem arktycznego powietrza nad Polską, ale my się tym nie przejmujemy! Atmosfera DPŻ jak zwykle nie dała się żadnym warunkom atmosferycznym i zagłuszyła kompletny brak komfortu termicznego. Poza tym - z zimnem walczyliśmy na wszelkie sposoby, od rozgrzanej do czerwoności farelki, po saunę na wodzie (pozdrawiamy Gorącą Saunę w Zimnym Kącie - było bosko!).

Tym razem rejs zgromadził dwa jachty śmiałków. Chciałoby się rzec, że jak na nasze sukcesy frekwencyjne z przeszłości, nie jest to wynik zachwycający. Ale hej! Kto powiedział, że idziemy w ilość? :) Poza tym rejs ten był wyjątkowy chociażby z innego powodu - oba jachty poprowadzili nowi sternicy zwerbowani z szeregów naszych członków! Duże gratulacje i brawa należą się za to Markowi i Piotrkowi - daliście radę! A jak już jesteśmy przy członkowstwie - mamy również nowego oczekującego na wydanie legitymacji. Cześć Kuba!

Siedem rejsów na Mazurach i trzy na morzu oznacza, że stuknęło nam dziesięć wypraw, na których powiewał dumnie proporzec DPŻ. Łezka się w oku kręci, a apetyt rośnie. Ruszajmy zatem w 2023!


Nie żałuj sobie, przeczytaj coś jeszcze:

Więcej aktualności